З 1 вересня! Українцям виплачуватимуть по 5 тисяч гривень. Кому пощастить і як отримати гроші

Нещодавно уряд ухвалив рішення з 1 вересня монетизувати одноразову натуральну допомогу, яку досі батьки новонароджених отримували як «пак

унок малюка». Далі «пакунок малюка» будуть видавати у тих регіонах, де вони є в наявності, доки ті не закінчаться.

А поті

замість пакунків батькам виплачуватиму цільову грошову компенсаційну виплату — 5 тисяч гривень. Пояснюємо, чому так сталося і як це працюватиме.

«Пакунок малюка» або «бебі-бокс» — це одноразова допомога на кожного новонародженого, яка містить необхідні для малюка речі: пелюшки, підгузки, вологі сервет

и, ковдру, рушник, дитp:p:paragraph –>

Цю допомогу запровадив з 1 вересня 2018 року тодішній уряд на чолі з Володимирїхи обласних бюджетів, а цього року вирішили закуповувати за кошти держбюджету для усіх регіонів України.

На придбання речей для немовлят з держбюджету мали виділити 1,2 мі

ьярда гривень. Освоїти ці кошти викликалося 13 учасників. До тендеру допустили лишень чотирьох, перемогла — централізована закупівельвні закупівлі».

Ті, кому відмовили, пішли зі скаргою до Антимонопольного комітету. І вже наприкінці червня, розглянувши ці скарги, Антимонопольний комітет вирішив скасувати процедуру закупівлі товарів для «пакунка малюка».

wp:paragraph -->

Тому Мінсоцполітики вирішило запровадити грошову виплату, яка могла б компенсувати «пакунок мнася у 2020 році та не були або не будуть забезпечені цим пакунком.

Як батькам отримати гроші?

Насамперед батьки новонароджених звертаються до відділення ПриватБанк для відкриття рахунку й отримують спеціальну соціальну картку.

Далі подають до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення заявутадоцтва про народження дитини; копія ідентифікаційного номера; для дітей, які народилися у 2020 році в пологовому будинку, — довідка з пологового про неотримання «пакунка малюка».

Якщо заяву подають іноземці або людина без громадянства — необхідна копія посвідки на постійне проживання / посвідчення біженця / довідки про звернення за західебує додаткового захисту.

Якщо заяву подають опікуни — знадобиться копія рішення про встановлення опіки, а для патронованих вихователів — копія рішення про влаштування дитини в сім’ю.

Батьки або інші уповноважені мають право звернутися за компенсацією протягом 12 місяців зи.ентів можна подавати в електронному вигляді.

лат, батьки можуть використовувати призначену грошову компенсацію у безготівковій формі на придбання товарів для дитини. Однак робити закупи можна лише в закладах торгівлі, які долучаться до публічного договору про реалізацію пілотного проєкту монетизації, анаraph –>

©Думка автора може не відображати думку редакції. Редакція не несе відповідальності за обґрунтованість і тлумачення думки автора, а сайт є лише носієм інформації.